Preşedintele stiri: 4076

Naționala Under 17 a Moldovei au pierdut la limită în fața Belgiei

26 oct. 2018,, 12:51   Sport
2036 0

Naționala Under 17 a Moldovei a început cu stîngul preliminariile Campionatului European din 2019. Tricolorii au cedat cu 0-1 în fața Belgiei în primul meci disputat la Vadul lui Vodă.

Francois Xavier Engolo a marcat singurul gol în minutul 39. În repriza secundă, juniorii moldoveni au ratat cîteva ocazii mari. Selecționerul Alexandru Guzun a folosit următorii jucători: Șmalenea, Borș, Zaporojan, Dolghi (c), Ciobanu, Namolovan (Popescu 54), Danu (Gondiu 90), Ghiderman, Calestru, Covali (Picus 70), Iovu.

Următorul meci Moldova îl va disputa pe 28 octombrie contra Greciei, care a remizat cu Letonia, scor 1-1. Partida va avea loc la Vadul lui Vodă.