Preşedintele stiri: 4018

O nouă medalie de aur pentru Moldova la volei pe plajă

27 iun. 2023,, 21:45   Sport
3070 0

Sportivii din Moldova au cîștigat medalia de aur la volei pe plajă la Campionatul Țărilor Balcanice, care a avut loc în Turcia în perioada 22-25 iunie 2023.

Potrivit Federației de Volei din Moldova, la această competiție țara noastră a fost reprezentată de 6 sportivi care au format 3 echipe: două echipe masculine - Timofei Chisleacov/Serghei Plămădeală și Maxim Korsakov/Egor Dobcis, și o echipă feminină - Anna Nicolaev/Polina Voleanin, antrenor principal Roman Dudicov.

Drept urmare, sportivele noastre Anna Nicolaeva și Polina Voleanina au cîștigat aurul și au urcat pe treapta superioară a podiumului.

Maxim Korsakov și Igor Dobcis au ocupat locul 4, iar Timofei Chisleacov și Serghei Plămădeală au ocupat locul 5.

"Felicitări tuturor și mult succes la viitoarele competiții! Sîntem mîndri de sportivii noștri!", a subliniat Federația de Volei din Moldova.