X
Cutremure stiri: 506

Sheriff a fost învinsă de Torpedo Kutaisi în primul meci preliminar al Ligii Campionilor (VIDEO)

10 iul. 2018,, 23:30   Sport
5057 0

Campioana Moldovei, Sheriff a fost învinsă la Kutaisi de echipa locală Torpedo, în duelul din prima manșă a primului tur de calificare al Ligii Campionilor, scor 2-1.

"Galben-negrii" au deschis scorul în minutul 14 prin atacantul belgian Ziguy Badibanga.

Campioana Georgiei a restabilit egalitatea în minutul 24 la o nesincronizare a portarului Zvonimir Mikulic și a fundașului Vladimir Kovacevic.

Trupa din Kutaisi a marcat golul victoriei în minutul 64 grație lui Kukhianidze, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Partida retur dintre Sheriff și Torpedo se va juca la Tiraspol pe 18 iulie.